זה תלוי- משלוחים ותנאי ביטול

איסוף עצמי- ניתן לבצע איסוף עצמי על פי תיאום מראש. האיסוף יעשה מהרצליה בהתאם לשעות העבודה שלנו ו\או בהתאם ליכולתנו לבוא לקראת הלקוח עם שעות מסירה חריגות.

בכל מקרה מאחר והחיים דינמיים האיסוף יתבצע רק בתיאום מראש על מנת לוודא שבשעה המבוקשת נוכל למסור את ההזמנה.
באיסוף עצמי עלות המשלוח היא 0 כמובן, אך יש לאסוף אותה עד 14 ימי עסקים מועד ביצוע העסקה.

משלוחים בהזמנה:

מחירי המשלוח שלנו משתנים מכיוון שגם מידות המוצרים משתנות. יש לדעת מראש כי רוב מסילות התלייה שלנו מסופקות באורך של 2 מטר (אלא אם הוזמן מוצר אחר כמובן) דבר שמצריך משלוח ברכב ולא בדואר או אופנוע.

אנחנו שולחים מוצרים לכל רחבי הארץ אך מכיוון שחלק מהמוצרים ארוכים או גדולים וחלק ממש קטנים, קשה לענות מראש ובאופן גורף מהו זמן האספקה המדויק, אבל אנחנו משתדלים לספק את ההזמנה במהירות המרבית ובלוח זמנים שאינו עולה על 14 ימי עסקים.

מוצרים שהוזמנו אך אינם נמצאים במלאי יסופקו בהתאם ללוח זמני היבוא המתבקש לצורך מימוש העסקה (ובהתאם לשאלה האם הוזמן יבוא אישי של מצור או שההזמנה ממתינה לחידוש מוצרים במלאי הקבוע).

בדרך כלל אנחנו משתדלים לספק את המוצרים תוך פחות מ-30 ימי עסקים אבל זה המועד הרשמי שאנחנו מציגים ללקוחות.

 

הערת קורונה ו\או תקופות חירום:

לגבי כל מועדי האספקה באשר הם יש לקחת בחשבון כי לעיתים נוצרות בעיות באספקה בשל הנחיות שונות שחלות על המשק העסקי והפרטי ו\או על היבוא בארץ או בעולם (טיסות, משלוחים, שביתות נמלים, הגבלות שונות וכו'), לפיכך אנחנו מעדכנים פה מראש כי נעשה כל שביכולתנו לספק הזמנה במהירות וביעילות אך לעיתים במציאות הישראלית ו\או העולמית זה פשוט לא בידיים שלנו אבל מאחר ואנחנו מאמינים במתן שירות איכותי ראינו לעצמנו חובה להיות כנים ולהבהיר זאת מראש.

שאלות

מה עושים אם מוצר שנקנה באתר והגיע פגום?

יוצרים קשר עם שירות הלקוחות, בטלפון, בווטצאפ, במייל או בהודעה פרטית בפייסבוק ונדאג לחזור אליכם על מנת לפתור את הבעיה.

 

מה עושים אם הזמנו מוצר אבל הוא לא הגיע עדיין?

יוצרים קשר עם שירות הלקוחות, בטלפון, בווטצאפ, במייל או בהודעה פרטית בפייסבוק ונדאג לחזור אליכם על מנת לפתור את הבעיה.

 

האם המשלוח כולל התקנה?

לא. במידה ונדרשת התקנה לקוחות פרטיים אנחנו מפנים למתקין לתיאום העבודה ישירות מולו. לקוחות עסקיים יכולים לבצע את הזמנת ההתקנה דרכנו במידת הצורך.
חיוב עבור התקנה מצריך כמות מינימום של מסילות (20 מטר רץ) להתקנה אך ניתן לשלם את סכום המינימום (עבור 20 מטר רץ) ולבצע התקנה של כמות קטנה יותר במידת הצורך. 

הבהרה למען שקיפות והגינות: המוצרים שלנו מצריכים בדרך כלל רק כמה קידוחים בקיר ואנחנו מספקים את אביזרי החיבור הנדרשים (ברגים, דיבלים, מחבר מתאים וכו'). מאחר שאנחנו סבורים שמיותר להוציא כסף במקום בו ניתן לחסוך אותו, אין לנו רצון לגבות כספים מיותרים מלקוחות שמזמינים מאיתנו ואנחנו ממליצים ללקוחות לבצע התקנה באופן עצמאי לחסוך את כספם כל עוד זה אפשרי. לצורך כך אנחנו מספקים עם המוצרים גם הוראות התקנה ו\או סרטון הדרכה מתאים.

 

ביטול עסקה / הזמנה

אפשר לבטל עסקה בהתאם לתקנות ביטול עסקה בחוק הגנת הצרכן התשע"א-2010. ביטול העסקה יבוצע לאחר החזרת מוצר ועם הצגת חשבונית או הוכחת קנייה ובתנאי ש:

  1. לא נעשה שימוש במוצר והוא מוחזר באריזתו המקורית.
  2. הביטול יתבצע לא יאוחר מ-30 יום ממועד ביצוע העסקה.
  3. ביטולה של עסקה יתאפשר רק במידה והמוצר המוזמן לא הצריך יבוא וכל עוד מדובר במוצר מהמלאי השוטף. 
  4. המוצר לא נכלל ברשימת המוצרים שהוגדר לגביהם שלא ניתן להחזיר (או להחליף) המוצגים מעלה. 

 

הדרכים הכי מהירות ויעילות לפנות אלינו:

  • ווצאפ: 09-9558878
  • מייל office@zetaluy.com 

אפשריות נוספות (זמן ההמתנה ארוך יותר)

  • טלפון: 09-9558878
  • מסנג'ר בפייסבוק