פוסט בבלוג

תכנון תצוגה על קיר

בואו נקרא לה לצורך העניין 'קיר גלריה'

יצירת קיר גלריה היא דרך ייחודית להוסיף מהאישיות שלך לעיצוב הבית והמרחב הפרטי שלך. אלי למשל יש קירות עם תמונות שציירתי ואני יכול להחליף אותן מעת לעת כדי לרענן את התצוגה שלי או פשוט כדי לתת מקום לציור חדש.

כשאנחנו מדברים על קיר בבית, כזה שיש עליו תצוגה של ציורים ותמונות, הקיר הזה הוא למעשה סוג של גלריה שמציגה את מה שאני אוהב ואת מה שעושה לי טוב ושנעים לי להיות בסביבתו.

קירות כאלה מתאפיינים פעמים רבות בכך שאנחנו מחליפים מעת לעת את הציורים והתמונות שתלויים עליהם. אבל אז אנחנו נתקלים בדרך כלל בבעיה.
מה הבעיה? פשוט. צריך פתאום לחלוץ מסמר מהקיר, לתקן את החור שנותר, לצבוע את הקיר ולתקוע מסמר חדש. כן, בעיה שנראית טפשית אבל חוזרת על עצמה פעממים רבות.

עם קצת רגש בביצוע נכון, קיר גלריה יכול להיות סופר מסוגנן ומושך עין אמיתי! זה לגמרי מובן כשמהססים ליצור קיר כזה בגלל כל העבודה שמגיעה איתו. נגלה לך שבדקנו עם קהל רחב למדי וגילינו שפעמים רבות הבעיה היא בתחושבת "המחויבות", זו שיוצרת חשש שתקבלו החלטה שגויה ובסופו של דבר ישארו בקיר עם חורים והתוצאה לא תהיה מספקת?

אז מה אם אני אגיד לך שבעזרת הטכניקות שאגלה לך במאמר זה, אפשר לבצע שינויים בפריסה של קיר הגלריה שלך מתי שתרצה? וכל זה ללא נזק לקיר? נשמע טוב? אז יאללה הבה נתחיל!

היסודות ליצירת תצוגות קיר:

1- קודם כל; נתחיל בלדמיין איך נרצה שיראה קיר הגלריה החדש שלנו. נחפש ערכת צבעים מסוימת, נושא, או שנחפש תמונות של קירות גלריה שמושכים את העין שלך. מקורות מצוינים לכל דבר 'השראה' הם כמובן פינטרסט או אינסטגרם (ששש, אל תגלו, אבל גם גוגל 🙂).

2- נתכנן את מידות המסגרת והפריסה של האלמנטים עבור קיר הגלריה 

gallery wall

3- ברגע שיש לנו מושג כללי איך אנחנו רוצים שתראה התצוגה, נוכל לעבור ולדבר על גדלי מסגרות ופריסת התמונות!

כפי שאולי כבר הבנתם עד עכשיו; פריסה האלמנטים והתמונות על הקיר היא המפתח לתצוגה. עם זאת, קביעת הפריסה יכולה להיות "מפחידה" למדי עבור חלקנו. אז  מהי בעצם הדרך הנכונה להתקדם? אתרי אינטרנט רבים ממליצים לנו לגזור צורות נייר ליצירה של המסגרות שברצונך לתלות ולהדביק אותן על הקיר. כך ניתן להתנסות עם פריסות מרובות וכשאנחנו מגיעים לתוצאה שנראית לנו אפשר להחליף את הניירות במסגרות בפועל.

תליית המסגרות שלך, לעומת זאת, היא עבודה מאוד מדויקת. והנה המלכוד לגישה הזו. קיר גלריה נראה נכון ומסודר רק כאשר המרווח בין המסגרות מבוצע בצורה שגורמת לנו לחוש איתה בנוח. טעות במרחק בין התמונות יכולה לגרום לגלריית קיר להיראות 'קצת פגועה'. למסגרות שונות, וקישוטי קיר אחרים, יש מתלים או חוטים שונים בצד האחורי של הפריט שיש לקחת בחשבון.

כשמחזיקים את הפריט מול הנייר החתוך ממש קשה להצביע על המיקום המדויק של המתלה שבקיר. במקרה הטוב, זו רק הערכה טובה שתראה בביצוע.

פה נשאלת השאלה- מה אם הייתה דרך להימנע מכל כאב הראש הזה?

ללא מסמרים, ללא פטיש, בלי לגזור דפים ושבלונות ובלי לייצר בכל פעם חורים בקיר…

היתרונות של שימוש במערכת תליית תמונות המסוססת על מסילת תלייה:

gallery wall

ראשית זה המקום לספר שיש פתרון כזה. זה לא קסם ולא מדע הנסתר🙂. לפתרון הזה קוראים מערכת לתליית תמונות. והוא מתאים גם לתלייה של ציורים, עבודות אומנות, מודעות, שלטים ועוד…

מדובר במערכת תצוגה המורכבת באופן כללי מ-3 חלקים מרכזיים:

  • מסילת תלייה אותה ניתן להתקין על קיר או מתקרה (תלוי כמובן בסוג המסילה)
  • חוט תלייה
  • קולב

אז מה הרעיון?

מסילת התלייה משמשת למעשה כאלמנט המוביל התליית התצוגה. היא מותקנת על הקיר (או התקרה), אליה מתחברים חוטי תלייה (חוט פרלון שקוף או כבל מתכת) ועל החוט מושחל קולב לתליית התמונה.

הקולב מהווה למעשה את החלופה למסמר שבקיר.

אז מה זה אומר בעצם ולמה זה טוב?

אם נגיד התקנת מסילת תלייה לכל רוחב הקיר, המשמעות היא שמעכשיו אפשר למעשה לתלות תמונה על כל שטח הקיר. כל מה שצריך לעשות הוא לחבר את החוט (או החוטים) אל מסילת התלייה במקום הרצוי (אפשר למקם חוטים בכל מקום לאורך מסילת התלייה) ועל החוט להשחיל קולב. יש קולבים מכל מיני סוגים (בהתאם לסוג המסילה או היצרן) אבל הרעיון הכללי הוא שהקולב מושחל על החוט וניתן לההגביה או להנמיך אותו כדי להגדיר את גובה התמונה. למעשה כדאי לדעת שעל חוט אחד ניתן להשחיל גם כמה קולבים כדי לתלות כמה תמונות (כל עוד לא חורגים מהנחיות היצרן). מה עוד כדאי לדעת? תמונה ניתן לתלות עם חוט אחד או יותר אבל כשבאים להחליט על מבנה התצוגה ודרך התלייה שלה, כדאי לקחת בחשבון אלמנטים כמו גודל התמונה, המשקל שלה וכו' כדי להגיע לתצוגה באיכות המטיבית הרצויה לכם.

מה זה אומר בעצם כל עניין מערכת התלייה?

בשורה אחת- חופש פעולה מוחלט.

ביותר מילים- אפשרות לשנות תצוגה בכל רגע, באופן קל ופשוט ללא ציוד עזר או כלי עבודה וללא צורך לתקן את הקיר. פשוט חופש להזיז ולהציג ימינה שמאלה למעלה למטה, ממש כמו שמתחשק.


הערה- כשבאים לבחור מערכת תלייה כדאי לדעת שמערכות ומסילות התלייה נחלקות לפי משקל בק"ג שהן יכולות לשאת לפי מטר רץ.
גם הפרטים הנילווים שהם החוטים והקולבים מוגדרים מראש למשקל מקסימום שמותר להתקנה.

.

כיצד לבחור תוכן עבור קירות תצוגה

gallery wall

מכיוון שבוודאי חיפשת תמונות מעוררות השראה, יהיה לך מושג כללי על התוכן של קיר הגלריה שלך. אל תפחדי לעשות בחירות נועזות. בחירות תוכן לא שגרתיות הופכות תצוגת קיר ייחודית! מלבד הדפסים, אולי כדאי לשקול אומנות (תוצרת בית), צמחים, שמיכות, שעונים, תמונות אישיות או ציטוטים. אפשרויות התוכן הן אינסופיות!

יש הרבה אתרים או חנויות במחירים סבירים שבהם אפשר לקנות את הציור או את קישוט הקיר שלך. השקעה בדברים ייחודיים והוספתם לקולאז' הקיר שלך יכול להיות מגניב ולהפוך את כל התצוגה לייחודית ואישית!

הטיפ שלנו: כשמחפשים או שומרים פריטים, כדאי להקפיד על נושא כללי או צבע כללי אחד!

gallery wall
gallery wall

איך לתלות מספר תמונות על הקיר?

הדרך הטובה ביותר לתלות מספר תמונות או עבודות אומנות על הקיר שלך היא באמצעות מערכת לתליית תמונות. בין אם רוצים לייצר קיר גלריה או אפילו אם מדובר בתצוגה מצומצמת או רחבה. בין אם מדובר בתצוגה שיווקית בחנות או בין אם מציגים משהו פנימי במשרד- כאשר רוצים לתלות תמונות מרובות, כדאי לחשוב על פריסה נחמדה עם מרווח נכון בין המסגרות. כי היא למעשה המפתח לנראות!

מערכת לתליית תמונות או מסילת תלייה, נותנת לך את החופש לבצע התאמות כאשר את.ה לא לגמרי בטוחה לגבי מיקום התמונות שלך.

עם מסילת תלייה לתמונות ניתן לתלות מספר תמונות על חוט. כאשר אתה מבחין שתמונות מתחילות לצוף או להטות, כדאי לשקול להשתמש בשני חוטי תלייה במקום חוט אחדואפשר גם להתקין בגס התמונה ספייסר שישמור אותה במרחק קבוע מהקיר.

תכנון תצוגה על קיר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

6 + 3 =

Related Posts